Шенгенська віза

14 червня 1985 року в невеликому люксембурзькому місті Шенгені, яке знаходиться на кордоні між Германій і Францією, було підписано Шенгенську угоду. Відповідно до цього договору, всі країни, що підписали, повинні поступово відмінити паспортний контроль на своїх загальних кордонах. Жителі цих держав – отримали право безвізового проїзду по всій території Шенгенської зони.

Найперші країни, які підписали договір, були Німеччина, Іспанія, Нідерланди, Люксембург, Бельгія, Португалія і Франція. Трохи пізніше до Шенгенської зони приєдналися Італія, Данія, Австрія, Греція, Ісландія, Норвегія, Фінляндія і Швеція. Всі країни, окрім Ісландії і Норвегії є членами Європейського Союзу.

В кінці 2007 року до Шенгенської зони приєдналися ще 9 держав: Чехія, Литва, Мальта, Угорщина, Польща, Словаччина, Латвія, Словенія і Естонія.

Очікується, що незабаром до Шенгенської угоди приєднається ще і Швейцарія.

Примітка:
Дві країни Європейського Союзу Великобританія і Ірландія не входять в Шенгенську зону.

Здобуття Шенгенської візи дає можливість вільно відвідувати будь-яку країну Шенгену. Але необхідно знати і виконувати декілька простих правил:

  • Правило першого в‘їзду – першою потрібно пересікати кордон лише тієї країни, посольство якої видало Шенгенську візу. Порушення цього правила може накликати депортацію і подальшу заборону на відвідини країн Шенгенської зони. Транзитне пересування може стати виключенням з цього правила
  • Якщо ваш візит передбачає відвідини відразу декілька країн Шенгенської зони, то візу потрібно оформляти в посольстві тієї країни, в якій ви збираєтеся провести основну частину свого часу.
  • Шенгенська віза може бути як однократною, так і багатократною
  • Перелік необхідних документів для оформлення візи у всіх посольствах майже однаковий, але є і відмінності. Тому обов‘язково уточнюйте це питання.
  • По всій території країн Шенгенської зони є загальна база по правопорушеннях. Тому, якщо у вас були колись якісь проблеми із законом в одній з країн Шенгену, то, швидше за все, вам відмовлять у в‘їзді і в інші країни Шенгенської угоди.
  • Невиїзд в покладений час з країни Шенгенського союзу – це дуже серйозне правопорушення, яке також спричиняє за собою депортацію і подальшу заборону на відвідини всіх країн Шенгену.
  • В деяких випадках видається Національна Шенгенська віза. Ця віза дає право на в‘їзд і перебування лише в одній країні. Відвідини інших країн не представляються можливими. В разі порушення – спричиняє за собою депортацію і заборону на подальші відвідини всіх країн Шенгенської угоди.
  • Національна Шенгенська віза оформляється в разі, якщо в анкеті вказано, що ви збираєтеся відвідати лише одну країну.

dpdokument